Ćwiczenia na bark

WYCISKANIE SZTANGIELEK -jest ćwiczeniem na przednią część mięśni naramiennych oraz dodatkowo środkową część mięśni naramiennych, a także mięsień piersiowy większy i mięśnie trójgłowe i czworoboczne ramion.

Ćwiczenie

Stajemy w lekkim rozkroku, spinamy mięśnie brzucha, w rękach trzymamy sztangielki na wysokości ramion. Wyciskamy sztangielki w górę aż do wyprostowanych łokci. Przy wyciskaniu ciężaru wykonujmy wydech, podczas opuszczania wykonujemy wdech. Pamiętajmy by podczas wykonywania ćwiczenia nie dopuszczać do nadmiernego wygięcia części lędźwiowej kręgosłupa. Mięśnie brzucha powinny być stale napięte.

UNOSZENIE SZTANGIELEK - to ćwiczenie na tylna część mięśni naramiennych, a także środkową część mięśnia naramiennego tudzież czworoboczny i równoległoboczny mięsień naramienny.

Ćwiczenie

Stajemy prosto, złączając obie nogi razem ze stopami. Sztangielki trzymamy w dłoniach, a ramiona opuszczamy wzdłuż tułowia. Następnie pochylamy się do przodu zginając nogi w kolanach.Im bardziej będziemy pochylone, tym lepiej wyizolujemy tylną część mięśni naramiennych.

Następnie napinamy mięśnie brzucha i unosimy ramiona bokiem w górę. Ramiona trzymamy lekko zgięte w łokciach co zmniejsza obciążenie stawów. Pamiętajmy by podczas opuszczania sztangielek nie dopuszczać do ich stykania się. Powoduje to bardziej intensywną pracę mięśni.

Ćwiczenie

Jest to ćwiczenie na tylną i środkową część mięśnia naramiennego, ale kształtuje również mięśnie czworoboczny, równoległoboczny oraz przednią część mięśnia naramiennego.

Ćwiczenie wykonujemy w następujący sposób: siadamy na skraju ławki z kolanami i stopami złączonymi razem. W dłoni trzymamy sztangielki. Następnie pochylamy się do przodu, opierając klatkę piersiową na kolanach. Napinamy mięśnie brzucha i unosimy ramiona bokiem w górę, tak by czuć pracę barku. Ruch ten wykonujemy do momentu, gdy ramiona znajdą sie w pozycji równoległej do podłoża. Po czym wykonujemy rotację z dalszym unoszeniem sztangielek w górę. Ruch ten kończymy w momencie gdy obie sztangielki znajdują się nad naszą głową. Pamiętajmy by nadmiernie nie przeciążać stawów ciężarkami o zbyt dużej wadze.

Ćwiczenie

Dzięki temu ćwiczeniu wzmocnimy przednią część mięśni naramiennych. Doskonale trenuje ono również mięsień piersiowy większy, środkową część naramienną oraz mięsień czworoboczny. Ćwiczenie to wykonujemy stając w lekkim rozkroku, trzymając w ręku sztangielki. Napinamy mięśnie brzucha i unosimy je przodem w górę aż do pozycji, w której ramiona znajdą się równolegle do podłoża.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *