Ćwiczenia uda brzuch i pośladki

Ćwiczenia na nogi i pośladki.

Przysiady

Doskonale formują mięśnie ud, łydek i pośladków. Obie stopy stawiamy płasko na ziemi. Stajemy płasko, w lekkim rozkroku. Obie stopy położone płasko na ziemi, zwracamy na zewnątrz, stajemy w rozkroku. Następnie uginamy i prostujemy kolana. Dla lepszego efektu staramy się by przysiady były jak najgłębsze.

Ćwiczenia na leżąco.

Kształtują głównie mięśnie ud i brzucha. W tym celu układamy się na boku, obie nogi mając wyprostowane. Leżącą na górze podnosimy na wysokość 15 cm przez 5-10 sek. wykonujemy obroty, najpierw w jedną, a potem w przeciwną stronę również 10-15 sek. Kładziemy się na drugim boku i powtarzamy to tym razem z drugą nogą.

Ćwiczenia na brzuch

Nożyce

Kładziemy się na plecach na podłodze (najlepiej na jakimś podłożu, kocu bądź karimacie), wyciągnięte ręce przenosimy za głowę, następnie wyprostowanymi nogami wykonujemy tzw. „nożyce” podnosząc je do góry naprzemiennie. Nogi powinny się mijać w pozycji 30-40 stopni od podłogi. Doskonale ćwiczenie na płaski brzuch.

Ćwiczenie na mięśnie ukośne brzucha.

Kładziemy się na plecach i zakładamy ręce pod głowę. Nogi oraz głowę lekko unosimy. Lewą nogę zginamy w kolanie pod kątem mniejszym niż 90 stopni, następnie dotykamy kolanem do uniesionego łokcia prawej ręki (nie odrywając pleców od podłogi). Następnie ćwiczymy to samo przyciągając prawe kolano do łokcia lewej ręki, ćwiczenie to powtarzamy dziesięć razy, raz z jedną, a raz z z drugą nogą.

Wszystkim paniom życzymy wytrwałości w ćwiczeniu i smukłych sylwetek prezentowanych latem.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *